تسمه کش پنوماتیک پرتابل مخصوص انواع تسمه های فلزی با مارک بی­تاپک BITA 32 ساخت ایران

تسمه کش پنوماتیک

تسمه کش پنوماتیک پرتابل  مخصوص انواع تسمه های فلزی با مارک بی­تاپک BITA 32 ساخت ایران می باشد.

دستگاه مذکور سه کاره بوده و عملیات تسمه کشی، بست زنی و برش تسمه فلزی را با بهترین کیفیت انجام می­دهد.

سهولت کار،کیفیت بالای لوازم، استحکام بست فلزی و حداقل پرت تسمه فلزی از جمله مزایای دستگاه مذکور است .

موتور دستگاه : بوش آلمان

گارانتی و ضمانت هجده ماهه.

خدمات پس از فروش ده سال.

مشخصات ابعادی و فنی دستگاه به شرح زیر می­باشد:

مشخصات تسمه کش

 

ورق ضد سایش هاردوکس Hardox

ورق ضد سایش هاردوکس Hardox

 سایش یکی از مهم ترین چالشها در صنایع مختلف می باشد. وقوع این پدیده باعث کاهش عمر قطعات و تجهیزات صنعتی می­ گردد. اگرچه نمی­ توان از وقوع این پدیده بطور کامل جلوگیری نمود، ولی می­توان با اتخاد تمهیداتی از وقوع سایش بطور نسبی جلوگیری نمود. سایش بسته به نوع محیطی که قطعه یا تجهیز در آن قرار دارد، با مکانیزمهای متفاوتی رخ می ­دهد.

همچنین مقاومت به سایش یک ورق به عوامل بسیار متعددی از قبیل ریزساختار ماده، سختی ماده، مکانیزم سایش، نوع ماده ساینده و … بستگی دارد. یکی از راههای افزایش عمر قطعات تحت سایش استفاده از مواد با مقاومت به سایش بالا در ساخت آنها می باشد. استفاده از فولاد ضد سایش در ساخت تجهیزاتی که تحت سایش بالا قرار دارند می­تواند به عنوان راهکاری مناسب برای افزایش عمر کاربردی قطعات به حساب آورده شود.

ورق های فولادی مقاوم به سایش، کاربردهای وسیعی در صنایع مختلف نظیر صنایع تولید سیمان، صنایع معدنی، فولادسازی و غیره می­ باشد. فولاد های مقاوم به سایش در گرید های مختلفی تولید می­شوند. تقسیم بندی گرید های مختلف فولاد مقاوم به سایش بر اساس مقدار سختی آن می­باشد. سختی نامی ورقهای ضد سایش عموما بین 400 تا 500 برینل می­باشد. دو روش عمده تولید فولاد های ضد سایش روشهای کوئنچ تمپر و روش کوئنچ مستقیم می باشد. هاردوکس Hardox یکی از برندهای فولاد مقاوم به سایش می­ باشد که به روش کوئنچ تمپر تولید می­ گردد.

نتایج تحقیقات اخیر نشان داده است که ورق های تولید شده به روش کوئنچ مستقیم مانند ورق دورستات از خواص مکانیکی مطلوب تری نظیر مقاومت به سایش بالاتر نسبت به ورق های تولید شده به روش کوئنچ تمپری مانند ورق هاردوکس Hardoxبرخوردار می ­باشند. همچنین قابلیت سوراخکاری و ماشین کاری فولاد های تولید شده از طریق تکنولوژی کوئنچ مستقیم از ورق هاردوکس Hardox بسیار مطلوب تر است. دلیل این امر ریزساختار خاص ورقهای فولادی ضد سایش تولید شده به روش کوئنچ مستقیم می­باشد.

مقایسه ورق ضد سایش هاردوکس Hardox با دورستات Durostat

مقایسه ورق ضد سایش هاردوکس و دوراستات

ورق هاردوکس و دورستات (ضد سایش دورستات و ضد سایش هاردوکس) ورقهایی با مقاومت به سایش بالا هستند. ورقهای ضد سایش دورستات و هاردوکس دارای عمر نسبتا بالایی تحت شرایط سایشی بوده و دارای قابلیت هایی نظیر جوش پذیری و اتصال پذیری نیز می باشند. اما ورق مقاوم به سایش دورستات durostat با توجه به روش تولید نوین آن یعنی روش کوئنچ مستقیم direct quenching از مقاومت به سایش بالاتری نسبت به هاردوکس برخوردار است. فولاد ضد سایش دورستات در ابعاد و ضخامتهای مختلف تولید می شوند.

ورق فولادی تولید شده توسط این روش از مزایای بسیاری نظیر مقاومت به سایش بالاتر، صافی سطح بیشتر، جوش پذیری بهتر، قابلیت شکل پذیری بالاتر و قابلیت سوراخکاری و ماشینکاری بهتر نسبت به ورقهای ضد سایش تولیدی به روش کوئنچ تمپر (مانند ورق هاردوکس Hardox) برخوردار است. علت برتری خواص دورستات نسبت به سایر فولادهای ضد سایش نظیر هاردوکس ترکیب شیمیایی بهینه شده و ریزساختار خاص آن ناشی از روش تولید کوئنچ مستقیم می باشد.

ورق ضد سایش دورستات تولید شرکت فوستالپین اتریش است. شرکت ساج استیل Sage Steel نماینده رسمی فوستالپین اتریش در ایران است که ورقهای ضد سایش دورستات را همراه با گواهینامه اصلی مربوطه در ابعاد، ضخامتها و گریدهای متنوع ارائه می کند. فولاد ضد سایش دورستات کاربردهای گوناگونی در تجهیزات صنعتی دارد. برخی از این تجهیزات عبارتند از :
لاینر آسیاب و میکسر Mixer، سرندScreen، تجهیزات انتقال مواد، اجزا بیل مکانیکی و باکتBucket، تجهیزات خردایش در معادن مانند Crusher، ترنچر Trencher، رایپر Ripper، پاور مخصوص ماشینهای آسفالت Paver Asphalt، دامپ تراک Dump Truck، ماشینها و تجهیزات راهسازی مانند TBM و لودر و بولدوزر (بلید Blade)، ماشینها و ادوات کشاورزی خصوصا ماشینهای شخم زنی، شیارزنی و خاکورزی، خودروهای سنگین، لایروبها، لوله های لایروبی، ساخت سیلو و تجهیزات انتقال غلات در بنادر، تجهیزات مربوط به صنایع فولادسازی، تجهیزات صنایع سیمان مانند اسکرو کانوایر حمل کلینکر، زنجیر حمل کلینکر، فن پروسس، شوت، میکسر سیمان، لاینر فیدرFeeder، صنایع مربوط به حمل و نقل ریلی و ساخت واگن باری، تجهیزات خردایش شیشه، تجهیزات مربوط به صنعت بازیافت، تیغه ماشین برف روب، تک شاخ و دو شاخ لیفتراک و غیره.

سختی بالاتر معادل است با مقاومت به سایش بیشتر یا سختی بهینه و ریز ساختار مطلوب معادل است با مقاومت به سایش بیشتر

برتری های فولاد مقاوم به سایش تولید شده به روش (DQ (online نسبت به سایر فولادهای ضد سایش تولیدی از طریق دیگر روش ها